top of page
Carpenter

 בעלי מקצוע מומלצים בעסקת נדל"ן

סביב העיסוק בנדל"ן, בין אם לקניה או מכירה, ישנן סוגיות רבות. ולכל סוגיה יש איש מקצוע שמתמחה בה.

אז אנחנו, כפי שאתם כבר יודעים, מתווכים. משווקי נדל"ן, יודעים לחבר בין המחפשים לבין המוכרים באופן המדויק ביותר, לחבר אל הבית הנכון, אל הקונה הנכון, וכשאוהבים את הבית הנכון, אז להפגיש גם בין שני הצדדים, להביא להסכמות על התנאים השונים, בהם המחיר, אופן קבלת הבית, המועד וכו. זו המומחיות שלנו, אבטה שיווק נדל"ן, ולכן אנו עושים זאת בהצלחה רבה עבור כל תושבי האזור כבר משנת 1996.

עם זאת, למרות חשיבותו המרכזית של מתווך טוב במכירת הבית, ישנן עוד סוגיות חשובות בעת מכירה או קנייה, שאפשר לפתור לבד, אבל עדיף גם בהם להסתייע באנשי מקצוע מובחרים. השירותים עולים כסף כמובן, אבל מביאים לתוצאות הכי טובות שיש. אז על מה אנחנו מדברים? ואיך לבחור את אנשי המקצוע? כל זאת ועוד, מוגש מאיתנו אליכם, בטקסט הבא -

מהנדס לאישורי בנייה

בין אם אלו בתים למכירה בכוכב יאיר ובין אם בצור יגאל, כל עוד מדובר בבית קרקע שנמצאים בו שנים רבות, ייתכן ובוצעו בו שינויים שונים במרוצת הזמן. עם הזמן הצרכים משתנים, ולכן ייתכן והמשפחה הוסיפה קיר גבס, או לחלופין שברה קירות, פתחה חלון, הזיזה את דלת הכניסה ועוד אין סוף דברים שאפשר לשנות בבית. שינויים רבים הם מינוריים ואינם דורשים היתר מסוים, אך לחלופין שינויים רבים אכן מצריכים אישור של גורמים שונים כמו המועצה או הועדה המפקחת על כל יישוב. את אלו חשוב לבדוק לפני שמתחילים בשיפוץ וכמובן במכירה. את הבדיקה ניתן לבצע באופן פשוט באמצעות מהנדס בניין והמסמכים של הבית. אותו מהנדס יעבור על הבית עם המסמכים והנתונים שתיתנו לו, וידע לזהות האם הכל כשורה בבית. בכוכב יאיר צור יגאל, הרבה מהדגמים חוזרים על עצמם, עם שינויים כאלה ואחרים, ולכן מהנדס מהאזור או כזה שכבר עבד עם בתים רבים באזור, יוכל לזהות את כל הדברים החשובים וידע גם לעבוד מול הועדות של אותו היישוב. לכן, כדאי כמו בתחום של תיווך בכוכב יאיר, או תיווך צור יגאל, שפונים אל מומחה מקומי, כך כדאי לפנות אל מומחה גם בתחום הזה. עם זאת, חשוב לציין, כי שינויים במבנה צריך לאשר לפני שמבצעים כל שינוי במבנה ומתחילים לבנות, ולוודא שהכל כשורה, ורק לאחר מכן להתחיל לבנות. לכן, אל תגיעו למצב שמתחילים בתהליך רק לאחר מכן מכמה סיבות - חוקית, בטיחותית וכן בשביל למנוע תקלות או משיכת זמן כשרוצים לבצע עסקה.

עורך דין

במכירה של נדל"ן בימינו, לא ניתן למצוא סיטואציה שלא מעורב בה עורך דין, אז מה עוד ניתן להגיד על עבודתו של עורך הדין בעסקה? אם כן, המון.

בעסקת שכירות למשל, בין אם בצור יצחק, כוכב יאיר, צור יגאל או כל מקום אחר, לא תמיד משתמשים בעורך דין. זה אכן מומלץ ועושה סדר, אך כיום ניתן להוריד חוזים סטנדרטיים גם מהאינטרנט. כמו כן, אין חכם כבעל ניסיון, ולכן מומלץ להתייעץ עם חברים שכבר השכירו או שכרו בתים והאם יש להם סעיף שלדעתם הוא חשוב ואולי לא חשבתם עליו. כמו כן, אנו מזמינים אתכם להתייעץ גם איתנו, אבטה שיווק נדל"ן, משרד התיווך של האזור משנת 1996, ונשמח לסייע גם לכם כפי שייעצנו למאות לקוחותינו במרוצת השנים. תמיד נוכל לתת לכם טיפים שונים מהידע שלנו בתחום השכירויות.

ומה כשמדובר במכירה? במכירה אפשר להגיד המון, אך נתמקד בשני סעיפים עיקריים. לאחרונה אנו עדים לסיטואציה שחוזרת על עצמה יותר ויותר, שבה שני הצדדים משתמשים באותו עורך דין. אפשר להגיע לעורך דין אובייקטיבי ששני הצדדים לא מכירים ולחלופין לעורך דין ששני הצדדים סומכים עליו. האפשרות הזו, במידה וניתן להגיע אליה, היא אכן יכולה להיות טובה. ומדוע? מכיוון שאיך אומרים? שני אנשים, מגוון דעות? אז ממש כך. בסוף, זו עסקת נדל"ן, ולכל אחד יש את הגישה שלו לעסקה הזו. אך כשיש עורך דין אחד שמייצג את שני הצדדים ומיומן בתחום, הוא ידע לייצג את שני הצדדים בעסקה באופן שיעביר אותה באופן חלק ובהצלחה עבור כולם. גם האפשרות של עורך דין שונה לכל צד היא כמובן טובה, אך היא מוכרת יותר ולכן כדאי להכיר גם את האפשרות הזו, שמניסיוננו, במידה ועורך הדין מקצוען, עוזרת בסגירת העסקה.

והדבר השני שקשור בעורכי הדין שבעסקת נדל"ן, קשור איך לא, לעורך דין מקומי שמכיר את המקום שבו מתרחשת העסקה. בכוכב יאיר צור יגאל למשל, אלו בתים צמודי קרקע, ובחלוף הזמן היו שינויים ברישום של חלק מהבתים, לעתים אף מספרי הבתים לא היו מדויקים מול הרשויות ולכן עורכי דין שלא מכירים את השינויים השונים מופתעים ולוקח להם זמן כדי להבין כיצד להתנהל. כך גם לגבי צור יצחק, בה היו מסירות רבות מהקבלנים עוד בזמן של תהליכי רישום סופיים, ולכן במכירת הדירות כיד שנייה צצות לעתים בעיות שעורכי הדין מהאזור פותרים בזמן קצר לאחר שנתקלו בכך רבות. כמובן שכל עורך דין מקצועי לתחום ידע להתנהל עם הסוגיות השונות, אך עורך דין שמכיר טוב את האזור ירים את הסיכוי לזיהוי כל הסוגיות שחוזרות על עצמן, לפתרון וסגירת העסקה באופן שלם, ללא עיכובים, ונכון. גם במקרים האלו, אנו מזמינים אתכם לשאול אותנו, כמו על בתים למכירה בצור יגאל, גם על עורכי דין שראינו אותם סוגרים עסקאות וככל הנראה ידעו לעשות זאת נכון שוב.

עיצוב אדריכלי - לפני ואחרי

מזל טוב! יש עסקה. הגענו לשלב שמח במיוחד. עיצוב אדריכלי, אחד השלבים הכי כיפיים שיש. גם אם מדובר באנשים (או נשים) הכי מוכשרים ומוכשרות שיש, עדיין כדאי לחשוב על להתייעץ עם גורם מקצועי בהקשר הזה. ולמה? משתי סיבות עיקריות. 

הראשונה שבהן, קשורה ביכולות היצירתיות והטכניות של מעצב או מעצבת מקצועיים. כל מעצב מוסמך ידע לעבוד עם תוכנות העיצוב המתקדמות הקיימות כיום, וכן גם ידע לחשוב באופן פרקטי שלמד בבתי הספר השונים לאדריכלות ועיצוב. לכן, גם אם חולמים על רעיונות שונים, קל יותר לממש אותם באמצעות מעצב. בין אם חולמים על אי ארוך במיוחד שישקיף מהמטבח אל הסלון, ובין אם דווקא רוצים ליצר מפתחים גדולים ולשמור על האינטימיות, המעצב הנכון ידע להגשים את החלום בפועל. כך גם לגבי בחירת חומרים, הלבשת הבית ועוד.

הסיבה השנייה, קשורה גם היא למקצועיות שבעניין, אך מהזווית הרגשית. ההחלטות האלו הרבה פעמים רגשיות ולעתים לוקחות זמן ואנרגיה. האדריכל הנכון ידע לבצע את התהליך באופן רהוט אך לא פחות חשוב - נעים. לכן, אם קונים בית בכוכב יאיר, צור יגאל, צור יצחק או כל מקום אחר, ורוצים לעבור גם את השלב הכיפי הזה, בכיף אמיתי, ניתן ומומלץ לעבוד עם אדריכל.

גם לשאלה הזאת - "את מי לבחור", יש לנו כמעט את אותה התשובה, אך היא גמישה יותר. בתחום העיצוב יש אינסוף מחשבות וכיוונים, סגנונות וחלומות. לכן, לא מן הנמנע שתגיע משפחה ליישוב, עם חבר או חברה אדריכלית או עיצוב ספציפי שהם כבר מכירים ורוצים להגשים, ולכן אפשר בהחלט לפנות למי שהסגנון שלו הכי מדבר אלינו. עם זאת, האדריכלים שגרים ומסתובבים ביישובים באזור פשוט מצוינים! הם הוציאו את המיטב ואופי שוני לחלוטין מבתים שרבים מהם נבנו באותה הצורה. הסגנונות מודרניים וברמה הכי גבוהה שניתן לדמיין. לכן, לא היינו מהססים, ופוגשים גם מעצב/ת או שניים גם מהיישובים באזור.

כמו כן, אם אפשר להוסיף עוד טיפ אחד קטן לגבי עניין עיצוב והלבשת הבית - הוא קשור דווקא בשלב שלפני המכירה. בתים רבים ביישובים ובכלל, מלאים בפוטנציאל אך התיישנו עם הזמן. לכן, רענון עדין או כולל של הבית, בעלות סמלית יחסית, יוכל להביא אותו לתוצאות משמעותיות בכמה אופנים עיקריים - הוא יהיה נעים יותר למגורים, יימכר מהר יותר, וככל הנראה גם יעלה בערכו. גם על כך מומלץ להתייעץ עם אדריכל, ואנו מזמינים אתכם לפנות אלינו גם בהקשר הזה, ולתת לכם מניסיוננו, אילו דברים אלמנטריים כדאי (או לא כדאי) לעשות בבית, לפני שמתחילים בתהליך המכירה או ההשכרה.

אפשר לדבר עוד רבות - על בעלי המקצוע השונים שחשוב לפנות אליהם בעת מכירה או השכרה של נכס, בעיקר על קבלנים (אחד הגורמים החשובים בשקט הנפשי וברמת השיפוץ של הבית למשך שנים רבות), יועצי משכנתא, גננים לגינה ועוד. כל אלו חשובים מאוד מאין כמותם, שכן הגינה היא חלק משמעותי בבית, ובתחום המשכנתא כל שינוי קטן יכול לחסוך עשרות עד מאות אלפי שקלים. לכן, אנו מזמינים אתכם תמיד, לשאול כל מה שבא לכם. אנו במשרד אבטה שיווק נדל"ן כאן בשבילכם, כמו למאות לקוחותינו המרוצים משנת 1996. ושיהיה בהצלחה! :)

דברו איתנו

 052-8191271 נטע

054-4625597 זהבה

09-7492781 פקס

ינון 052-8191281

ויקטור 052-8191251

משרד 09-7496766

צרו קשר

Success! Message received.

Anchor 1
bottom of page